8 kohta väljaspool Uuskasutuskeskuseid, kuhu oma kasutatud asjad ära anda

8 kohta väljaspool Uuskasutuskeskuseid, kuhu oma kasutatud asjad ära anda

13. oktoober 2017

Uuskasutuskeskusel on üle Eesti üksteist keskust, kust saab soodsa hinna eest osta korralikke kasutatud esemeid, ning kuhu omakorda ära anda kodus üle jäänud asjad. Tegelikult ei pea aga asjade uuele ringile saatmiseks sugugi Uuskasutuskeskusesse tulema. On ka mitmeid muid igapäevasele liikumistrajektoorile jäävaid kogumiskohti kaubanduskeskustes ja mujal, millest me nüüd ülevaate anname.

Kaubanduskeskused ja kauplused, kus asju ära anda

* Kristiine keskuse ja Solarise Apollo raamatupoed

Vintage mööbel

Kui käid tihti riiulisse uusi raamatuid juurde ostmas, siis võib-olla meeldib sulle see võimalus, et Tallinnas Solarise ja Kristiine keskuse Apollo raamatupoodides on sul võimalus oma läbiloetud raamat kohe sealsamas ka ära andaUuskasutuskeskuse kogumiskasti saab jätta oma kasutatud raamatud, ajakirjadlauamängud, filmid ja CD-plaadid. Võid teha endaga kokkuleppe, et iga kord kui ostad uue raamatu, pead ühest vanast loobuma. See aitab koduse raamatukogu suuruse kontrolli all hoida.

* JUKU mänguasjakeskus Rocca al Mare keskuses

Me kõik teame kui palju kingitakse lastele sünnipäevadeks ning jõuludeks erinevaid vidinaid. Me kõik teame ka seda, kui kiiresti lapsed neist välja kasvavad või ära tüdinevad. Seda silmas pidades on alates oktoobrist Rocca al Mare JUKU mänguasjakeskuses avatud spetsiaalne annetuskast mänguasjadele. Kasti võib jätta nii pehmeid kui kõvasid korralike mänguasju igale vanuserühmale. See on ka hea võimalus lapsele poes näidata, et enne niigi sassis mängutuppa uute lelude ostmist võiks mõned asjad eest ära annetada. Nii saavad võimaluse toredate asjadega mängida ka need lapsed, kellel uute mänguasjade ostmiseks võimalusi pole.

* Järve keskuse Koduekstra

Vintage mööbel

Pole mõistlik hoida nõudekapis näiteks kolme serviisi, sest “äkki tuleb kunagi 25 külalist”. Kui sul pole mõnda asja viimase aasta jooksul kordagi vaja läinud, siis tõenäoliselt ei teki vajadust ka edaspidi. Kasutuseta seisvata asjad võtavad köögikappides palju ruumi ja teevad vajalike asjade leidmise ning kodu korras hoidmise raskemaks. Mõeldes sellele, on Järve keskuse Koduekstra poes olemas kogumiskapp, kuhu saad õrnalt asetada oma terved ja puhtad köögitarbed, nõud ja klaasid.

* Ülemiste keskus

Vintage mööbel

Mis oleks mugavam. kui visata oma kasutult seisma jäänud esemed autosse ja annetada need korduskasutuseks teel toidupoodi? Just seda võimaldab Ülemiste keskuses asuv Uuskasutuskeskuse kogumisala, mis paikneb täpselt parkimismaja esimese korruse sissepääsu kõrval. Sinna on oodatud puhtad ja korralikud riided, jalanõud, mänguasjad, kotid ja kodutekstiilid. NB! Annetus peaks mahtuma läbi luugi (600×400 mm). Suuremamahulised ning kergesti purunevad annetused tuleks viia siiski lähimasse Uuskasutuskeskusesse.

* Tallinna ja Tartu Kaubamaja

Moesõbrad on ilmselt juba ammu märganud Tallinna Kaubamaja naiste kingamaailma seinas paiknevat auku, kuhu saab möödaminnes sisse libistada korralikke ja puhtaid riideid nii täiskasvanutele kui lastele. Sarnane võimalus on ka Tartu Kaubamaja naistemaailmas ––eskalaatorite alla peidetud annetuskastidesse saab samamoodi ära anda oma kasutuskõlblikke rõivaesemeid, mis siis rändavad Uuskasutuskeskuse abiga uute kandjate selga.

Kogumiskohad väljaspool kaubanduskeskuseid

* Kogumiskonteiner Viimsis

Vintage mööbel

Viimsi Marketi ja Lavendli poe vahel (Randvere tee 9) asuv konteiner on erinevalt teistest annetuskohtadest avatud vaid laupäeviti ja pühapäeviti kell 11–16. Seda aga seetõttu, et seal on annetusi vastu võtmas ja sind aitamas Uuskasutuskeskuse töötaja. Kogumiskonteinerisse võib tasuta ära anda põhimõtteliselt kõike veel kasutuskõlblikku – välja arvatud väga suurt mööblit, mis võib konteineri lihtsalt ära ummistada nii, et nädalavahetuse jooksul rohkem asju sinna ei mahugi. Samas on oodatud kasutatud riided, jalanõud, köögitarbed, raamatud, mänguasjad, hobitarbed, kodutehnika jms.

* Oma töökoht

Vintage mööbel

Inimesed ei leia vahel piisavalt aega, et üleliigsed asjad ise spetsiaalselt kuskile viia ja nii leiavadki korralikud asjad tee prügikasti. Tööl käivad aga valdav osa inimesi iga päev. Seetõttu oleme me juba mitmendat aastat korraldanud eri ettevõtetes kogumiskampaaniaid, kus tuleme oma kaubikuga tasuta töökohta järele kodudes ning kontoris üle jäänud asjadele. Neist annetusaktsioonidest on paljude ettevõtete jaoks välja kujunenud iga-aastane väike heategu Eesti ühiskonna hüvanguks. Näiteks sel kevadel käisime asjadel järel teiste hulgas sellistes organisatsioonides nagu G4S, Creative Fuel, Forum Cinemas, Estravel, Euroapteek, Keskkonnaministeerium, Tallinna Linnaarhiiv, Luisa tõlkebüroo Nõmme linnaosa raamatukogu, Tehnilise Järelevalve Amet ja Tallinna Keskraamatukogu. Kui soovid ka oma töö juures kogumiskampaania korraldada, siis võta ühendust turundus@uuskasutus.ee!

* Uuskasutuskeskuse kaubik

Lisaks ettevõtetele käib meie kaubik aeg-ajalt ka kohtades, kuhu me veel ühegi püsiva kogumiskohaga jõudnud ei ole. Seda ikka selleks, et ka seal, kus veel Uuskasutuskeskust pole, ei satuks korralikud asjad prügikasti. Nii oleme käinud asju kogumas näiteks Hiiumaal, Tabasalus, Peetris, Raudalus ka Kiilis. Jätkame selle traditsiooniga ka edaspidi ning lähiajal oleme tulemas näiteks 5. mail kell 11-15 Peetri Selveri parklasse. Hoia meie tegemistel silm peal ja leia meie järgmine kogumiskoht meie Facebooki lehel.

Mis tasub ära anda ja mis ära visata?

On siiski esemeid, mis ära andmiseks ei sobi. Katkised ja mustad esemed, kasutatud patareid, avatud kosmeetika, ravimid, vanad värvained, ehitusjäätmed, metalliromu, töötlemata puit, plastid, sorditud kivid ja betoon, paber ja papp, biolagunevad jäätmed, sõiduauto rehvid, katkised elektri- ja elektroonikaseadmed, pakendid, lehtklaas, ja muud ohtlikud jäätmed peaksid tingimata leidma tee jäätmejaama. (Loe täpsemalt: Mis tasuks kodukoristusel ära anda ja mis jäätmejaama viia?)

Loe samal teemal veel: 4 põhjust, miks võiks kasutatud asjad müümise asemel hoopis ära anda ja Neli liiki asju, millest kevadise suurpuhastuse ajal loobuda

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.

Annan Uuskasutus MTÜ-le nõusoleku oma andmete töötlemiseks uudiskirja saatmise eesmärgil. Olen teadlik, et saan uudiskirja listist lahkuda iga hetk.*
Nõustun Uuskasutus MTÜ   privaatsuspoliitikaga*