Asju ülearu? Anna uuele ringile!

Asju ülearu? Anna uuele ringile!

02. jaanuar 2023

Uude aastasse soovitatakse astuda väiksema koormaga ja nii pole mõtet ka asjata seisvatel asjadel lasta kodus lõputult ruumi võtta. Kõik liigseks muutunud heas korras, puhtad ja terved asjad saab anda uuele ringile. Nii saavad korralikud asjad uue võimaluse ning säästame üheskoos keskkonda.

Milliseid asju saab uuele ringile anda?
Uuskasutuskeskusesse saab ära tuua kõiksugu asju, mis on jätkuvalt heas korras ning kasutuskõlblikud. Uue võimaluse saab anda nii puhastele ja tervetele riietele-jalatsitele kui ka mänguasjadele, hobitarvetele, spordivahenditele, sisustusasjadele, tehnikale ja mööblile. Kõik, mis on jätkuvalt korralik, väärib uut võimalust.

Uuskasutuskeskuse kaudu ei saa uuele ringile suunata turvalisuse kaalutlusel laste turvahälle ja -toole, gaasipliite ja kineskooptelereid. Lisaks ei võta Uuskasutuskeskus vastu pianiinosid ega pulmakleite, kuna neile esemetele on keeruline leida uusi omanikke.

Kuhu tuua asjad?
Asjad saab tuua lahtiolekuaegadel Uuskasutuskeskuse kauplustesse. Poed on avatud E–R 10–18 ja L 10–16, iga poe sissepääsu juures on kohe annetusala. Lisaks saab asju tuua mugavalt Tallinna ja Tartu suurimate kaubanduskeskuste kogumiskappidesse või uudsetesse, 24/7 iseteeninduslikult kasutatavatesse kogumismajadesse Tallinnas, Tartus, Narvas ja Pärnus.

Puhtale ja tervele mööblile ning töökorras tehnikale saab Tallinnas, Tartus, Paides ja Pärnus tasuta järele kutsuda kaubiku. Selleks tuleb saata ette mööblist fotod koos enda kontaktandmetega kaubik@uuskasutus.ee.

Mis saab minu asjast edasi?
Uuskasutuskeskus sordib asjad ning suunab kõik heas korras asjad uuesti kasutusse. Enamik asju jõuab müüki Uuskasutuskeskuse 17 kaupluses üle Eesti ja e-poes, et katta oma igapäevased kulud. Osa asjadest jõuab tänu koostööle erinevate organisatsioonidega abivajajateni. Uuskasutuskeskus toetab suurperesid, naiste kriisikodusid, loomade varjupaiku, raskustesse sattunud või kindla peavarjuta inimesi ning loomade varjupaiku. Samuti teeb Uuskasutuskeskus koostööd kunstitudengite, käsitööliste, kostüümikunstnike ja teistega, et anda uus võimalus erinevatele materjalidele, mida algsel kujul enam kasutada ei saa.

Miks anda asjad uuele ringile?
1. Koju saab ruumi juurde ja nii on kodu palju lihtsam korras hoida.
2. Asjad saavad uue võimaluse, olles kasulikud kellelegi teisele. Kasutades edasi juba toodetud korralikke asju, säästame niigi nappe ressursse maailmas.
3. Vähendame prügi teket. Kui korralikud asjad jäävad pikalt seisma, leidmata kasutust, siis võivad need sõltuvalt hoiustamistingimustes saada kahjustada. Ka prügikasti kõrvale heas usus jäetud asjad võivad ilmastikuoludes kahjustada saada ja nõnda ikkagi prügimäele jõuda.

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.