Head vana aasta lõppu ja uue algust!

Head vana aasta lõppu ja uue algust!

29. detsember 2021

Lõppeval aastal oli Uuskasutuskeskusel suur rõõm anda oma panus erinevatesse projektidesse, et hoida keskkonda ja säästa maailma niigi nappe ressursse. Uus- ja taaskasutamine on üks lihtsamaid viise, kuidas hoolida meid ümbritsevast keskkonnast. Uusi asju vajades soovitame kaaluda teisele ringile jõudnud asju ning korralikud asjad, mida ise enam ei vaja, soovitame suunata uuesti kasutusse.

Uued kauplused ja kogumisringid

Uuskasutuskeskuse eesmärk on viia uuskasutamine võimalikule paljude eestimaalasteni. Aasta alguses taasavasime uuenduskuuri läbi teinud Paide kaupluse. Veebruaris seadsime end sisse Mustamäel, avades kaupluse Sõpruse pst 255. Uus koht on lisaks Mustamäe elanikele mugav võimalus nõmmekatele asjade uuskasutamiseks. Mais avasime kaupluse Rakveres ja kohalikud on selle hästi vastu võtnud. Uuskasutuskeskus asub Rakvere Kroonikeskuses, kus on veel teisigi teise ringi poode ning uuskasutajad leidsid meid ruttu üles. Kokku on Uuskasutuskeskusel 16 kauplust ja e-pood.

Uuskasutuskeskuse kaubikud vurasid kogumisringe tehes läbi tuhandeid kilomeetreid, et külastada neid paiku, kus ei ole Uuskasutuskeskuse kauplust ega kogumiskohta. Mõnda kohta külastasime mitu korda, mõnda jõudsime tänavu esimest korda. Käisime näiteks Hiiumaal, Saaremaal, Raplas, Valgas, Tartumaal, Tallinnas erinevates linnaosades, Viljandis, Põltsamaal. Aitäh kõigile, kes neist kogumisringidest osa võtsid!

Uued kogumiskohad

Selleks, et korralikud asjad ei lõpetaks kergekäeliselt prügis ja jõuaksid uuesti kasutusse, lõime lõppeval aastal juurde uusi mugavaid kogumisvõimalusi. Märtsis avasime koostöös Tasku Keskusega uuskasutuskapi tartlaste jaoks. Novembris avasime uuskasutuskapid koostöös Cityconiga Kristiine Keskuses ja Rocca al Mare Keskuses. Kapid võeti kiirelt kasutusse, sest mugav on liigseks muutunud asju justkui möödaminnes keskust külastades kaasa võtta.

Suvel avasime koostöös Astri Grupiga Tartus Lõunakeskuse juures esimese ainulaadse kogumismaja, mis on iseteeninduslikult kasutatav 24/7 ja nädalavahetustel koos teenindajaga suuremate ja õrnade asjade uuele ringile andmiseks. Kokku on nüüdseks kasutuses 4 kogumismaja: lisaks Lõunakeskusele veel Narvas Fama Keskuse juures, Tallinnas Balti Jaama Turu välialal ja Pärnus Pärnu keskuse parklas.

Koostöö ettevõtetega

Sügisel kaasas Uuskasutuskeskus erinevaid ettevõtteid, mis tegid uut elu väärivate asjade kogumise mugavaks oma töötajate jaoks. Esimest korda oli meil kasutusel ka mugav rändkogumiskast, mille esimene elu oli rõõmustada muusikasõpru 2021. aasta Eesti Laulul Liis Lemsalu ja Stefani lavasõul. Aitäh, Full House Agency, kastidele uue võimaluse andmise eest!

Mobiilne kogumiskast jõudis sel aastal rännata järgmistes ettevõtetes ja organisatsioonides: DHL Express Estonia, Töötukassa, Coop Eesti Keskühistu, Nordea teenuskeskus, Bigbank, Keskkonnaministeerium, G4S Eesti, Tallinna Strateegiakeskus, LHV Pank, Luminor, La Ecwador, IQVIA, Sisekaitseakadeemia, ERR ja teater Vanemuine. Lisaks võtsid sügisesest kogumiskampaaniast osa veel Astri Grupp, Unimed Kliinikud, Sanatoorium Tervis, Büroomaailm, Prantsuse Suursaatkond, Briti Saatkond Eestis. Suur aitäh teile kõigile!

Tööandjate roll on rohelise mõtteviisi juurutamisel väga suur. Jätkame nende tegevustega ka uuel aastal ning kui soovid oma kontoris mõnda aega võõrustada meie rändkasti, siis kirjuta turundus@uuskasutus.ee.

Tegime head

Lisaks igapäevaselt keskkonda panustamisele ja koostööpartnerite kaudu abivajajate abistamisele tegi Uuskasutuskeskus lõppeval aastal mõned heateod. Suve hakul viisime läbi heategevusliku oksjoni, mille käigus leidis endale uue omaniku Reet Linna annetatud ilusa ajalooga serviis. Panime ostuhinnale sama palju juurde ning annetasime 500 eurot Tallinna Naiste Kriisikodule.

Jõulukuul võtsime omakorda fookusesse loomade heaolu, noorte vaimse tervise ning eakate eluolu – toetasime meie FB-lehe jälgijate soovil kasside varjupaika Cats Help MTÜ,  eakate seltsielu rikastamisega tegelevat ühingut Jututaja MTÜ ning vaimse tervise eest hoolitsevat ühingut Peaasjad MTÜ. Traditsiooniliselt panime jõuludeks kokku ka pakid soojade rõivaste ja muu tarvilikuga kindla peavarjuta inimestele Tallinnas ja andsime teie kõigi abil kogutu üle Tallinna Sotsiaaltöö Keskusele.

Aitäh Sulle, armas uuskasutaja, lõppeva aasta eest! Soovime Sulle kõike kaunist algaval uuel aastal!

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.