Kaltsukad pole ainult kantud rõivaste kauplused

Kaltsukad pole ainult kantud rõivaste kauplused

21. juuli 2016

Mõtteid, mida sõna “kaltsukas” võib silme ette manada, on seinast seina. Mõnele teeb nalja, sest pole iialgi vajanud odavamast hinnaklassist rõivaid. Mõnele tekitab eelarvamusi, sest arvab, et saadaval on ainult “kaltsud”. On neid, kelle jaoks tähendavad need moekat elustiili, sest sageli leidub neis retrokaupa. Ja on ka neid, kellele lihtsalt meeldib raha säästa.

Mida sageli ei teadvustata on see, et kasutatud rõivaid pakkuvad poed:

  • abistavad inimesi, mõnikord mitte ainult odavate hindadega
  • on keskkonnasõbralikud
  • leiavad rõivastele uue eesmärgi

Riided jõuavad sinna, kus neid vajatakse

Oleme kirjeldanud, kes täpselt saab kasu kasutatud rõivaste meile edasi andmisest. Tasub taaskord toonitada, et kuigi leidub neid, kelle jaoks on kaltsukad äriidee, on küllalt ka neid, kelle eesmärgiks on inimesi abistada ja rõivastele lihtsalt uut kasutust leida.

Elame arenenud maailmas ja tunneme stereotüüpset toidulauaäärset manitsust, et “Söö kõik ära, maailmas lapsed nälgivad!” Eesmärk pole siinkohal kellegi tuju halvaks teha, vaid väärtustada seda, mis olemas on. Rõivastega saab sellist väärtust jagada või taas luua, kui need edasi anda.

Kui riided lihtsalt ära visata, ei saa kindlustada, et neist veel midagi kasulikku saab. Korralikud rõivad pole ka luksus, mida kõik endale lubada saavad. Kõik, mis Uuskasutuskeskusesse tuuakse, läheb sinna, kus neil leidub väärtust.

Kaltsukad säästavad loodust

Vähemalt üks prügikuhi on väiksem, kui osta riideid kasutatud rõivaste müüjatelt. Ka teine kuhi on väiksem, kui neid annetada. “Kasutatud” ei tähenda ka “räbaldunut” või “halba”, vaid kõik, mis meil abivajajatele jagatakse või müüki tuleb, läbib põhjaliku kontrolli. Ülejäänu ei lähe prügimäele istuma, vaid suunatakse jäätmeringlusesse või antakse käsitööks ning rekvisiitideks edasi.

Seega, riiete kaltsukatesse viimine on lihtne samm olla keskkonnasõbralik. Uuskasutuskeskusele neid annetades võib ka kindel olla, et need abivajajateni jõuavad või väärilise kasutuse leiavad.

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.

Annan Uuskasutus MTÜ-le nõusoleku oma andmete töötlemiseks uudiskirja saatmise eesmärgil. Olen teadlik, et saan uudiskirja listist lahkuda iga hetk.*
Nõustun Uuskasutus MTÜ   privaatsuspoliitikaga*