KOGEMUSLUGU: šoppasime läbi parimad kaltsukad Tallinnas

KOGEMUSLUGU: šoppasime läbi parimad kaltsukad Tallinnas

22. veebruar 2018

Olime seda päeva ammu oodanud. Valisime hoolikalt õiget päeva, et kõigil oleks piisavalt aega ja kogunesime meie lemmiku kohviku ees. Oli aeg sõbrannadega kõik paremad kaltsukad Tallinnas läbi käia.

Mulle tundub, et on kolme tüüpi inimesi – ühed, kelle jaoks on kaltsukad tõeliselt lahedad aarete-jahi kohad, teised, kes võivad aeg-ajalt mõnda kaltsukasse ära eksida ja kolmandad, kes käivad kaltsukatest suure kaarega mööda. Mina ja mu paar parimat sõbrannat kuulume kindlasti esimesse kategooriasse, sest Tallinna kaltsukad on meil lausa peas.

Vahete-vahel teeme selliseid mõnusaid laupäevakuid (või kolmapäevakuid, oleneb kuust-soovist-tujust). Koguneme, võtame mõnusad kohvid kaasa ja asume šopingutuurile. Käime läbi tuntumad kaltsukad Tallinnas, proovime selga, naerame ja itsitame ning rõõmustame, kui keegi leiab mõne tõelise pärli. Sest see “pärlite” leidmine suurest segasumma suvilast ongi liblikaid tekitava efektiga, mis tekitab vaat et lausa sõltuvust! Kaltsukad on kohad, kust võib leida tõeliselt lahedaid asju olematu hinna eest, aga enne tuleb oskuslikult otsida ja enda oskusi lausa treenida.

Liigume ühest kaltsukast teise, õnneks on parimad Tallinna kaltsukad suhteliselt lähestikku. Suure šopingutuuri vahepeal käime kuskil maitsvas kohas keha kinnitamas, et oleks jõudu ja jaksu sellele terve päev vältavale proovimis- ja otsimismaratonile vastu pidada. Tuju on meil alati hea, sest mõnusas seltskonnas lemmiktegevust tehes on rõõmu ja lusti palju!

3 peamist põhjust, miks meile kaltsukad meeldivad:

  1. “Liblikad kõhus” tunne põnevate leidude pärast;
  2. Süütunde-vaba šoppamine, asjad maksavad vähe;
  3. Taaskasutusele orienteeritus – enne šoppamist viime seisma jäänud asjad Uuskasutuskeskusesse ära!

Millised on meie lemmikud kaltsukad Tallinnas?

  • Uuskasutuskeskus (kui vähegi aega on, käime kõik läbi – Mustamäe, Arsenali, Punase tänava, Tatari ja Liivalaia poe)
  • Paavli kaltsukas
  • Pirita kirbukas
  • Repeat
  • Sarapuu kirbukas

Palju on räägitud ka sellest, et Eesti väikelinnade kaltsukad on tõelised pärli-leidude kohad. Kui me suvisel ajal sõbrannadega mööda Eestit tuuritamas oleme, siis planeerime oma tegevuste sisse kindlasti ka mõne kaltsuka külastuse. Tallinna kaltsukad on aga kõige paremad, et neis on kaubavalik sageli kõige suurem ning kaup vaheldub ka tihemini.

Mis on aga kuldreegel – alati (!) viime me enne uute asjade ostmist oma korralikud ja terved, aga seisma jäänud riided või muud esemed mõnda Uuskasutuskeskusesse ära. Nii panustame uus- ja taaskasutusse, anname asjadele uue elu ning hoiame energia voolamises.

Autor: Kirjutaja Getter

Loe veel: Kaltsukad Tallinnas – väike spikker ostlejaile. Ja 5 nippi edukaks second-hand-poetuuriks

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.

Annan Uuskasutus MTÜ-le nõusoleku oma andmete töötlemiseks uudiskirja saatmise eesmärgil. Olen teadlik, et saan uudiskirja listist lahkuda iga hetk.*
Nõustun Uuskasutus MTÜ   privaatsuspoliitikaga*