Kraami ettevõttes ja anna asjad uuele ringile!

Kraami ettevõttes ja anna asjad uuele ringile!

07. september 2021

Eestist alguse saanud maailmakoristuspäev toimub 18. septembril ja see on hea võimalus ettevõtte ümbruskond läikima lüüa ning anda oma panus puhtama maailma heaks. Uuskasutuskeskus kutsub ettevõtteid lisaks andma uuele ringile selliseid asju, mis endale enam tarvilikud ei ole, sest ka nii vähendame üheskoos prügi teket ja hoolime keskkonnast.

Kolm aastat tagasi Eestist alguse saanud maailmakoristus on leidnud kevadise Teeme Ära talgupäeva kõrval kindla koha, juhtides tähelepanu eeskätt pisiprügile. Prügiks peetakse tihtipeale aga ka selliseid asju, mis ei leia enam kasutust. Uuskasutuskeskus kutsub organisatsioone kraamima ja tegema töökohas kogumiskampaaniat, mis teeb töötajate jaoks kodus asjata seisma jäänud heas korras asjade uuele ringile andmise mugavaks.

Miks osaleda? Kogumiskampaania ettevõttes aitab tõsta töötajate teadlikkust, millised asjad lähevad prügisse ja mida saab veel edasi kasutada. Ka üksiku kruusi jaoks leidub kusagil tänulik uus omanik või leiab see kasutust hoopis rendinõuna mõnel üritusel, hoides ära järjekordse prügi teket. Kampaania on hea võimalus ka ettevõttes ruumi juurde saada selliste asjade arvelt, mida enam tarvis ei ole, korraldades näiteks kraamimispäeva. Asjade uuesti ringlusse suunamine on üks lihtsamaid samme, kuidas ettevõttena toimida vastutustundlikult ja keskkonnast hoolivalt.

Kes saavad osaleda? Kampaanias saavad osaleda kõik organisatsioonid, mis asuvad Uuskasutuskeskusega samades linnades: Tallinnas, Tartus, Pärnus, Paides, Jõhvis, Narvas, Võrus, Rakveres. Tallinnas ja Tartus tuleb asjadele järele Uuskasutuskeskuse kaubik. Teiste mainitud linnade puhul lepime omavahel kokku, kuidas asjad üle anda.

Mida saab tuua? Uuskasutuskeskuse kaudu saab uuele ringile anda puhtaid ja terveid asju: riideid, jalatseid, nõusid, mänguasju, raamatuid, lauamänge, muusikaid, aksessuaare, spordi- ja hobitarbeid, väiksemat kodutehnikat, sisustusesemeid jpm. Suurematele asjadele nagu mööbel või suur kodutehnika saab Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Paides tasuta järele kutsuda uuskasutuskaubiku. Uuskasutuskeskus ei võta turvalisuse kaalutlusel vastu turvahälle ja -toole, kineskooptelereid ja gaasipliite.

Kuidas osaleda? Kampaanias osalemiseks tuleb asutuse ruumides leida koht asjade kogumiseks. Kogumist soovitame teha 2–3 nädalat, et kõik huvilised jõuaksid osa võtta.

Millal? Uuskasutuskeskuse „Anna uuele ringile!“ kampaania ettevõtetele kestab kuni oktoobri lõpuni. Kui siiski on soov hiljem kogumiskampaaniat korraldada, saame selles kokku leppida. Asju saab uuele ringile anda aasta ringi.

Sel sügisel on Uuskasutuskeskusest võimalik Tallinnas ja Tartus ettevõttesse tellida ka eraldi rändkogumiskast (põhja pindala 80×90 cm). Rändkaste on piiratud kogus ja need liiguvad asutusest asutusse. Rändkastide idee on aidanud ellu viia Liis Lemsalu tiim, kellelt saime Eesti Laulu „Doomino“ lavasõus kasutatud suured valged kastid.

Uuskasutuskeskus MTÜ on alguse saanud juba aastal 2004 ning tänaseks on keskusel 16 kauplust üle Eesti, lisaks e-pood. Uuskasutuskeskus suunab asjad uuele ringile oma kaupluste ja koostööpartnerite kaudu. Asjade müüki panekuga katab keskus kaupluste igapäevased ülalpidamiskulud. Uuskasutuskeskus toetab koostööpartnerite kaudu suurperesid, koduta jäänud inimesi, naiste kriiskodusid, loomade varjupaiku. Lisaks teeb Uuskasutuskeskus koostööd teatri- ja filmitegijatega, käsitöölistega, õpilasfirmade ja tudengitega, toetades materjalide ja laenutustega.

Maailmakoristuspäev sai Eestist alguse 2018. aastal ning sellest võtavad osa pea 180 riigi miljonid elanikud. Kui plaanid oma ettevõttega osa võtta koristusaktsioonist, siis pane kindlasti osalemine Maailmakoristuspäeva veebilehel kirja. Registreerimine aitab koguda statistikat ja inimesed üle ilma ühes üllas missioonis kokku liita. Maailmakoristuspäeva eesmärk on juhtida inimeste tähelepanu tarbimisharjumustele, samuti tõsta üldist teadlikkust prügiprobleemist ja keskkonna olukorrast. Oluline samm on seegi, kui kodus või kontoris seisma jäänud asjad saavad uue võimaluse ega lõpeta prügis.

Teeme ümbruskonna korda ja hoiame keskkonda!

» Võta osa Uuskasutuskeskuse kogumiskampaaniast (siia saad kirja panna plaanitava kuupäeva, millal kaubik järele kutsuda):
forms.gle/Kopq1QtQ7MDwtN6KA

» Võta osa maailmakoristuspäevast:
maailmakoristus.ee/ettevotetele/

Lisainfot saab:
Esme Kassak, esme@uuskasutus.ee või tel 5301 9197

 

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.