Kuidas on Uuskasutuskeskuses töötada? Teeme tutvust Keviniga

Kuidas on Uuskasutuskeskuses töötada? Teeme tutvust Keviniga

30. juuni 2023

Uuskasutuskeskuse 17 kaupluses üle Eesti ning tugiüksustes nagu sorteerimiskeskus ja logistika töötab üle 150 inimese. Kõige enam inimesi töötab mõistagi kauplustes, kus tiimid on sõltuvalt poest 4–5liikmelised või isegi kümneliikmelised. Milline on töö kaupluses? Teeme alustuseks tutvust Keviniga Mustakivi Uuskasutuskeskusest, mis on juba teist aastat spetsialiseerunud kodusisustusele ja mööblile.

Kui kaua oled töötanud Uuskasutuskeskuses?
2. juunil 2023 sai kolm aastat täis. Olen kogu selle aja töötanud Mustakivi kaupluses, kuid vahel käinud abiks ka teistes poodides. Aeg on läinud uskumatult kiirelt, kuid huvitavalt. Enne Uuskasutuskeskust töötasin ühes rõivapoes. Mulle meeldis riietega tegelemine, kuid mitte kiirmood.

Mis sulle enim su töö puhul meeldib?
Mulle väga meeldib mu töö, iga päev on erinev. Lisaks ka põnevus, sest kunagi ei tea, mis järgmisena uksest sisse tuleb. Samuti meeldib mulle näha, kui klient lahkub rõõmsalt, sest leidis oma lemmikasja hea hinnaga. 

Mida oled õppinud töö käigus?
Olen tööl olles rohkem vene keelt õppinud kui koolis. Vette visates õpid palju kiiremini, vähemalt minu puhul kehtib see. Samuti olen rohkem õppinud arvutiga töötama – tabelitöötlus, aruanded ja mitmesugused juhataja ülesanded. Juhataja asetäitjana olen lisaks õppinud võtma vastutust. Samuti oskan tänu tööle Uuskasutuskeskuses paremini hinnata asjade väärtust, varasemalt ei teadnud ma näiteks raamatutest ja mööblist suurt midagi, kuid nüüd juba tean, palju need väärt on.

Kas sul on mõnda taaskasutusnippi jagada?
Olen näinud, et vinüülplaatidest saab lahtise leegi abil sulatada dekoratiivseid kausse. Samuti ei pea katkiseid rõivaid ära viskama, vaid võib õmmelda näiteks lapitekke. Vanu patju ja tekke saab annetada loomade varjupaikadele, neid on alati vaja loomadele.

Millega sa vabal ajal tegeled?
Olen tegev kolmes bändis ja annan kontserte. Samuti meeldib mulle rulaga sõita. 

Kas tutvustaksid oma bände lähemalt?
Ma olen muusikaga terve elu tegelenud. Kodus on muusika väiksest saadik olnud mu ümber – isa on muusik ja ema kunstnik. Ükskõik, kas on halb või hea päev, kui võtad kitarri kätte, siis unustad kõik, mis oli, ja oled muusikale keskendunud. Oskan mängida kitarri ja trumme ning samuti laulan. 

Põhibänd on Deep Down the Blue. Ühinesin selle bändiga 2022. aasta lõpus, aga bänd ise on 10 aastat tegutsenud. Bänd otsis kitarristi ning mulle anti kaks nädalat, et õppida ära kümme lugu. Seejärel läksime juba stuudiosse lindistama ja andsime kaks kontserti. Suvel oleme andmas kontserti vanalinnas ning sügisel tuleb kindlasti uusi lugusid. 

Teises bändis, LVSP, mängin vahelduseks trumme. Tegu on punkbändiga, mida teen lihtsalt enda lõbuks. Kolmas bänd on hetkel nimetu ja seda teen koos isaga. Teeme kavereid lauludest, mis meile meeldivad, ja saan oma kitarrioskuseid arendada. Augustis on tulemas kontsert Ida-Virumaal ühel festivalil.

Mis on meeldejäävaim kontsert, mille oled andnud ?
Meid palgati esinema mootorrattaklubisse. See oli tohutu elamus, mitukümmend mootorratturit koos ja tantsijad – ikka väga meeldejääv kogemus. 

Kuidas näed oma muusikat arenemas?
Kui peaks praegune stiil üksluiseks muutuma, siis eksperimenteerin, sest ei taha jääda raamidesse kinni. Katsetan ja proovin erinevaid helisid.

Mida veel lisaksid?
Soovin öelda aitäh Uuskasutuskeskusele ja jätkame samas vaimus! 

Keviniga puhus juttu värbamisspetsialist Eliis

Puhkehetk tööhetkede vahel. Foto: Eliis Tammela

Uuskasutuskeskus on õpetanud Kevinit asjade väärtust märkama. Foto: Eliis Tammela

Töine hetk raamatuid sättides. Foto: Eliis Tammela

Kevin ja bänd. Foto: erakogu

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.