Miks on kasutatud lasteriided mu lapsele hea valik?

Miks on kasutatud lasteriided mu lapsele hea valik?

28. oktoober 2016

Olles esimest korda lapseootel, võib tekkida tunne, et oma beebikesele tahan osta kõik uued ja värsked asjad. Samas kuulen-näen kõrvalt, et kasutatud lasteriided on tõepoolest hea valik. Miks nii?

On palju poolt- ja vastuargumente teemal, kas lastele peaks ostma kandmata riideid või sobib neile selga panna ka kasutatud riideid. Sõpradele ja käest kätte antakse sageli lasteriideid edasi ja see tundub justkui aktsepteeritav, kuid olen kohanud hoiakuid, et kasutatud lasteriided pole ikka päris õige.

Mina, kelle jaoks on kasutatud riided suur põnevus ja ühiskondlik väärtus, usun, et ka lasteriideid on väga mõttekas osta kasutatult. Jah, mõned asjad peavad olema uued ja ainult minu beebikese kantud, kuid põhjuseid, miks ei tasu kogu raha poodides müüdavate lasteriiete peale panna, on mitu. Mis need on?

1. Lapsed kasvavad riietest ruttu välja

Eriti vastsündinud on kiire kasvuga ning see jätkub esimestel eluaastatel. Eks lapsed ole erinevad, kuid reeglina saab sama rõivaeset pikemat aega kanda alles 2–3 aastaselt. Olen korduvalt kuulnud oma väikelastega sõpradelt, et nad on saanud mõned imearmsad riided lapsele selga panna vaid üksikud korrad ja juba on need väikeseks jäänud. Koju kappi pole neid mõtet jätta ja nii viiaksegi rõivad uuskasutusse teistele kandmiseks.

2. Raha läheb mujale

Lapse saamine pole üldse odav lõbu! Asju, mida osta, on meeletult ja eks ettevõtted teavad, kuidas raha teenida. Nii on ka beebitarbed suhteliselt krõbedate hindadega, mistõttu võiks kasvõi riideid saada soodsamalt. Leides Uuskasutuskeskustest korralikke, vähekantud ja puhtaid lasteriideid, on kokkuhoid märkimisväärne.

3. Kasutatud lasteriided on korralikud

Nagu esimeses punktis mainisin, siis pole väikelaste riided, eriti beebidele mõeldud rõivad, väga kantud ja kulunud. See tähendab, et suurt vahet ju pole, kas ma ostan korraliku kleidi või dressipluusi oma lapsele firmapoest või saan selle soodsa hinnaga Uuskasutuskeskusest. Tegelikult erinevus ikkagi on – teisel juhul jääb mul oluliselt rohkem raha alles, mille eest saan soetada midagi muud kasulikku.

4. Uued rõivad on tihti ülehinnatud

Firmarõivad, olgu need mõeldud lastele või täiskasvanutele, on sageli ülehinnatud ja kallid. Disaineri töö on väärtuslik ja vajab tasustamist, aga kas mu laps peab tõesti käima disainerrõivastega? Vahel on hind seotud kvaliteediga ning mõned asjad, näiteks talvekombinesoonid või jalanõud, peavad olema head, seega on kallim hind põhjendatud. Riiete puhul mina seda aga alati ei mõista. Mõned kangad ja materjalid võivad samuti hinda tõsta, aga ka nendest materjalidest riideid on teise ringi kauplustes suhteliselt sageli saadaval.

5. Riideid pestes väheneb kahjuliku riidevärvi mõju

Pole uudis ega üllatus, et riideid värvitakse kahjulike ainetega. Palju rõhutatakse, et enne iga uue eseme selga panemist peaks selle kindlasti ära pesema. Ühest pesemisest aga ei piisa, et kahjulik mõju meie organismile riidelt kaoks.

Mida rohkem on riided läbi pestud, seda puhtamad need on. Kasutatud lasteriided on kasutatud riiete poodidest ostetuna korduvalt pestud, seega kehale on need kasulikumad kui uued rõivad.

Aga mida teha eelmiste kandjate negatiivse energiaga, mis võib riietega kaasa tulla? Siinkohal tasub rõhutada beebide ja väikelaste armast ning siirast olekut. Nad on täis armastust, avatust ja oma hingelt puhtad kui valged lootoslilled. Mingit halba energiat neilt ei saa!

Kaaludes vastu- ja pooltargumente ning mõeldes praktiliselt, leian, et on väga mõistlik osta paljud, kui mitte enamik lasteriietest teise ringi poodidest.

Kust osta?

Loomulikult on oluline valida ja hinnata, kus on kõige paremad kasutatud lasteriided, sest päris kaltsudesse me keegi oma last tõenäoliselt riietada ei soovi. Nii täiskasvanute kui ka lasterõivaste ostusoovi puhul on minu lemmikuks üle-eestilised Uuskasutuskeskused. Leia omale lähim keskus: kaupluste info.

Autor: Getter Orusalu

Loe samal teemal ka: Soodsad lasteriided – osta, kasuta ja anna järgmisele edasi. ja Kaltsukad ja uuskasutus – 5 nõuannet kasutatud riiete soetamiseks

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.