Miks on odavad jalgrattad aina rohkem moodi läinud?

Miks on odavad jalgrattad aina rohkem moodi läinud?

21. märts 2018

Möödas on need ajad, kui moes oli ainult uued tooted. Nüüd on asjad vastupidised – renoveerimine, uus- ja taaskasutus ning leidlikkus on uus popp eluviis. Loetelu alla kuuluvad ka odavad jalgrattad, sest annavad hea võimaluse elust rõõmu tunda.

Mida aeg edasi, seda enam läheb taas- ja uuskasutus moodi. Uute asjade ostmise asemel mõeldakse enne, kas on see ese võimalik saada mõnest Uukasutuskeskusest, teise ringi poest või komisjonikauplusest. Sest mis ühe vana, on teise uus ja alati ei pea minema poodi uut eset ostma. Valides taaskasutatud asja, hoiad kokku raha ja säästad loodust.

Uued jalgrattad on …. uued ja anonüümsed. Need on nn tavalised, igapäevased ja enamjaolt sellised, mis tänavapildis silma ei hakka, kadedust ei tekita ja imetlust ei kasvata.

Odavad jalgrattad on aga sellised, mida saab enda soovide, vajaduste ja tahtmiste järgi ümber teha. Neid on mõnus ise putitada, üle värvida ja endale meelepäraseks tuunida. Kes ise ei viitsi, oska või taha, siis saab oma ostetud kasutatud jalgratta viia “rätsepa” juurde, kes vanast ja väsinud rattast värske, moodsa ja ainulaadse sõiduriista meisterdab.

Sest see – erilisus, silmapaistvus ja unikaalsus – ongi odavate jalgrataste võlu. Puudub pinge ja stress selle üle, kuidas ratas ikka meie teedel vastu peab, kuidas seda parimalt hooldada või hoida nii, et see püsik palju aastaid. Odavad jalgrattad on taskupärase hinnaga, võimaldavad muretut käsitlemist ja soovi korral saab oma suksu alati Uuskasutuskeskusesse viia ning mõne teise vastu välja vahetada.

Odavad jalgrattad omavad palju häid omadusi:

  • rahakotisõbralik hind
  • pole stressi varguse pärast
  • annab vabad käed disainimise ja tuunimise osas
  • on oluliselt stiilsem ja moodsam kui tavaline uus ratas.

Neid põhjusi vaadates on loogiline, et inimesed eelistavad osta kasutatud jalgratta, selle korda teha ja stiilselt ringi vurada. Mida rohkem räägitakse ökoloogilisest jalajäljest, tervislikust eluviisist, jalgrattaga liiklemise positiivsetest külgedest ja inimese vastutustundlikust käitumisest, seda enam hakatakse mõtlema oma valikute tagamaadele.

Uuskasutuskeskuses on odavad jalgrattad alati väga kuum kaup olnud. Näeme selgelt, et see trend on viimastel aastatel kiires tõusujoones ning tõenäoliselt muutub veelgi väärtuslikumaks. Inimestele pakub rõõmu oma kätega midagi ilusat teha ja kui see võimaldab veel ka tänaval laheda ratta näol silma hakata, on komplekt terviklik.

Loe veel: Kasutatud jalgrattad – 5 nippi ostmiseks

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.