Prisma ja Uuskasutuskeskus algatasid projekti taaskasutuse hoogustamiseks

Prisma ja Uuskasutuskeskus algatasid projekti taaskasutuse hoogustamiseks

21. veebruar 2023

Tänasest on Tallinnas Sikupilli, Tiskre ja Roo ning Tartus Annelinna Prismas kogumiskastid, kuhu saab tuua heas korras kasutatud rõivaid, mis lähevad Uuskasutuskeskuse kaudu uuele kasutusringile.

„Üks tarbimissuund, mille hoogsat levikut oleme paaril viimasel aastal näinud, on nii toidu- kui tarbekauba ostmine sama poeskäigu jooksul ning klientide soov ühendada sama käiguga ka taaratagastus ja muud toimetused. Inimesed väärtustavad üha enam ajasäästu ja väldivad nn tühikäike,“ rääkis Prisma Peremarketi maajuht Teemu Kilpiä.

Nüüdsest saab neljas Prismas tuua tagasi ka puhtad ja heas korras kasutatud rõivad, jalatsid, mänguasjad ja kodukaubad, mis Uuskasutuskeskuse kaudu lähevad kas uuele kasutusringile või abivajajate toetuseks. „Oleme valmis rõivaste taaskasutusringis osalevate Prismade arvu tulevikus ka suurendama, kui klientide poolt selline soov tuleb,“ märkis Kilpiä. Esimesed neli kauplust on valitud selliselt, et läheduses puudub praegu võimalus oma kasutatud rõivaid ja muid esemeid uuele ringile anda.

„Inimesed annavad heal meelel oma heas korras asjad uuele ringile, kuid peavad seejuures oluliseks lihtsust. Igapäevaseid toidu- ja muid hädavajalikke oste tegema tulles on mugav kaasa võtta ka liigseks muutunud korralikud asjad ja need samas ära anda. Tänu koostööle Prismaga saame veelgi laiendada võrgustikku, et asjade uuele ringile andmine oleks mugav. Üheskoos hoiame ära asjatu prügi tekke ja anname korralikele asjadele uue võimaluse,“ kommenteeris Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu.

Juba varasemast on kõigis Prisma kauplustes võimalus tagastada tühjasid patareisid ja akusid, kasutatud väikeelektroonikat ning mõistagi taarat.

Lisaks ringmajanduse toetamisele arendab Prisma ka oma sortimenti vastutustundliku ettevõtluse põhimõtteid silmas pidades. „Meie omabränditoodete puhul on vastustundlik tootmine ja toodete kestlikkus olulisel kohal. Omabrändide House ja Ciraf rõivaste ning tekstiilide puhul on suur osa toodetest vastutustundlikult toodetud puuvillast ning toodete etikettidel on põhjalik info nende valmistamise ja omaduste kohta,“ märkis Kilpiä.

Prisma Peremarketi vastutustundlikud tegevused keskenduvad kolme peamise valdkonna arendamisele: uued suunad tarbimises, jätkusuutlik kasv ja võrdne maailm. Vastutustundlik ettevõtlus kannab edasi ettevõtte missiooni „koos loome elamiseks parema paiga“.

Prisma Peremarket AS tegutseb Eestis alates 2000. aastast. Ketil on üle Eesti 14 kauplust, mis pakuvad koos tugiüksusega tööd üle 900 inimesele. Prisma on kõige laiema valiku ja soodsama ostukorviga poekett Eestis ning ePrisma Eesti suurima valikuga veebipood. Prisma Peremarket kuulub Soome kaubanduskontserni S-Grupp.

Uuskasutuskeskus MTÜ tegutseb alates 2004. aastast ning tänaseks on keskusel 17 kauplust. Koos uute lisandunud kohtadega Prisma kauplustes on Uuskasutuskeskusel üle Eesti 26 kogumispunkti asjade uuele ringile andmiseks. Uuskasutuskeskus võtab Eestis elavatelt inimestelt vastu liigseks muutunud korralikke asju ja suunab need uuesti ringlusse, et hoida keskkonda.

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.