Punase tn Uuskasutuskeskusest saavad sõjapõgenikud esmast riideabi 22. juunini

Punase tn Uuskasutuskeskusest saavad sõjapõgenikud esmast riideabi 22. juunini

17. juuni 2022

Lasnamäe Uuskasutuskeskusest (Punane 50) saavad Ukraina sõjapõgenikud ühiskaardi valideerimissüsteemiga esmast riideabi veel kuni 22. juunini. Seoses pühadega on kauplus 22.06 avatud kuni 15.00.

Alates 16.06 võtab Punase tänava pood annetusi vastu tavapäraselt
Ühtlasi võtab edaspidi Punase tänava Uuskasutuskeskus annetusi vastu tavapärastel alustel, ilma asju sõjapõgenike jaoks eraldi kogumata. Lasnamäel Toidupanga vahetus läheduses asuv Uuskasutuskeskus lõpetab riideabi jagamise ainult sõjapõgenikele 22. juunil ning avab oma uksed taas kõigile elanikele 1. juulil. Täpsem info, kuhu saavad linlased annetusi viia sõjapõgenike abistamiseks, selgub lähipäevil.

Ühiskaardi ja isikut tõendava dokumendi esitamisel on võimalik Uuskasutuskeskust külastada kolmel korral ning võtta korraga kuni 3 eset iga riidekategooria kohta (aluspesu, sokid-sukad, üleriided, kampsunid, kleidid, püksid, särgid, aksessuaarid, jalanõud jm). Lisaks võib tasuta saada ühe komplekti mänguasju ja ühe komplekti koolitarbeid iga lapse kohta. Riiete ja teiste esemete jaotus ning kohapeal võetavatele esemetele seatud kogused on tinglikud ja nii üritatakse kaupluses läheneda abi jaotamisele võimalikult paindlikult. Juhul kui Ukraina sõjapõgenikul ei ole ühiskaarti ja ta vajab esmavajaliku riideabi, siis tuleb tal pöörduda põgenikekeskusesse Tallinnas (Niine 2). Tallinna põgenikekeskuses registreerunud Ukraina sõjapõgenikele väljastatakse ühiskaart ehk roheline kaart.

Tallinna linna ja Uuskasutuskeskuse koostöös käivitus 22. märtsist Ukraina sõjapõgenikele riiete ja tarbekaupade tasuta jagamise süsteem Lasnamäe Uuskasutuskeskuses (Punane tn 50). Selle aja jooksul on sõjapõgenikele jagatud üle 167 000 eseme.

Lisainfot leiad: tallinn.ee/ukraina

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.