Tähista jõule nutikalt! Loe meie talvist uudiskirja

Tähista jõule nutikalt! Loe meie talvist uudiskirja

08. detsember 2023

Õues loob juba mõnda aega jõulumeeleolu kohev valge lumi ja on viimane aeg koduski pühade meeleolu luua. Meie soovitame jõulutunde loomiseks ja kõiksugu kingituste tegemiseks anda uus võimalus olemasolevatele asjadele. Jõulud on ennekõike üksteise märkamise ja hoolimise aeg. Viimase lihvi õige jõulutunde loomiseks annavad seega ühised tegemised. Igal asjal on mõju, iga tegu jätab jälje.
  • Taasloo! Jäta puu metsa kasvama ja meisterda käepärastest materjalidest ise jõulupuu, luues nii asjadele uue tähenduse. Kõige lihtsam on raamatutest puu, aga kindlasti on ägedaid võimalusi veel. Valminud puu kaunista meelepärasel moel! Kui aga peab kindlasti puu olema, siis kasuta teisele ringile jõudnud kunstpuud. Hea lahendus on ka potipuu, mille saab pärast aeda istutada.
  • Taaskaunista! Vaata üle varasemate aastate jõulukaunistused ja anna asjad, mida enam ei kasuta, uuele ringile. Leia uusi kaunistusi juurde teiselt ringilt või meisterda ise. Nii annad juba olemasolevatele asjadele uue võimaluse.
  • Taaspakenda! Tahame või mitte, siis kingitusele loob saladusloori paraku just pakend. Õnneks saab pakkida ka keskkonnast hoolivalt. Taaskasuta nutikalt kõike mis võimalik: kangatükke, laste joonistusi, tapeedijääke, toidupoe paberkotte, erisugu karpe, juba kasutuses olnud kinkekotte.
  • Taassoovi! Taaskasuta seisma jäänud kaarte headeks jõulusoovideks. Kaardid loovad päris tunde ja neis on oma emotsioon. Suure valiku kaarte leiad mõne üksiku sendi eest lisaks Uuskasutuskeskuse kauplustest. Meisterdada kaarte ka ise!
  • Taaskingi! Et kingitus ei lõpetaks ebavajalike asjade hulgas, on täiesti vastutustundlik uurida kingisaajalt vihjeid soovide kohta. Laste puhul ole nagu tõeline päkapikk ja kaardista koguaeg soovide seisu. Kui on aga tegemist üllatuskingi või loosipakiga, siis lähene loovalt ning kingi julgelt edasi ka neid asju, mis endal pole kasutusse jõudnud – ehk on rõõmu kellelgi teisel! Asjade asjatut kogunemist saad ära hoida näiteks söödavate kingitustega.

Loe Uuskasutuskeskuse aastalõpu uudiskirja!

Liitu uudiskirjaga

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.