Uuskasutades on hindeks viis! Hoiad keskkonda ja hoiad kokku

Uuskasutades on hindeks viis! Hoiad keskkonda ja hoiad kokku

21. august 2023

Kooliaasta algusega kaasneb mitmesuguseid plaanipäraseid ja ka täiesti ettenägematuid kulutusi. Hoidmaks eelarvet ohjes, tuleb olla nutikas. Enne uute asjade ostmist soovitame üle vaadata olemasolevate seisukorra ning alles seejärel hakata pidama ostuplaane. Kõigepealt võiks pilgu heita teise ringi poodidesse.

Enim kulusid kaasneb esimest aastat kooli minnes, edaspidi koguneb iga aastaringiga hulk koolitarbeid. Mõnest asjast kasvatakse ajapikku välja, mõned kasutatakse kenasti lõpuni, mõnda asja pole lihtsalt enam tarvis. Kõige rohkem koguneb kõiksugu kirjapulki, kunstitarbeid, vihikud, kaustikuid, joonlaudu, sirkleid, ümbrispabereid. Ometi tundub uue kooliaasta alguses, et kõik tuleb uuesti osta. Kas ikka tuleb?

Loo asjades korda
Asjadest aimu saamiseks võiks teha ühe põhjaliku auditi ning korralikele asjadele anda uus võimalus. Mitte kasutuses olevad terved pliiatsid ja muud kirjutusvahendid saab koguda ühte karpi, vihikute ja õpikute kaanetamisega seonduv teise ja nii edasi. Nõnda on vahepeal seisma jäänud vahendid kooliaasta alguses justkui uued. Ei ole ju tarvis iga aasta osta uut komplekti värvipliiatseid, kui olemasolevadki on täiesti korralikud veel ja vajavad ehk vaid natuke teritamist. Pole patt ka mõned lehed välja tõmmata (ja need vajadusel talletada) minimaalselt kasutusel olnud kaustikust, andes paberile uue võimaluse.

Kõik uus septembrikuus deviis kutsub pea iga aasta vahetama ka pinalit ja ranitsat, kuid kas sel on praktilist põhjust? Kui on soov millegi teistsuguse ja ägeda järele, siis selle tunde saab mitu korda taskukohasemalt kätte teise ringi poest. Täpselt samal põhjusel jõuab iga kevadsuvi Uuskasutuskeskusse trobikond korralikke koolikotte. Valik on suur! Pärast koolieelset suurt kraamimist saab paljud asjad kas ise uuesti kasutusele võtta või siis anda uuele ringile Uuskasutuskeskusse tuues.

Hoia kokku ja eristu
Samuti tasub sammud seada teise ringi poodi piduliku aktuse eel ja teisi igapäevarõivaid otsides. Uuskasutuskeskusest leiab nii ajatut klassikat kui ka eriliselt stiilseid rõivaid. Mood tuleb ja läheb, kuid kõige olulisem on kandja isiklik maitse ja rõiva hästi selga passimine. Kui päris kindel ei ole lõplikus valikus, võib südamerahus ka mitu komplekti valmis varuda, sest teisel ringil saab seda lubada. Lisaks hoolid nende valikutega viie vääriliselt keskkonnast.

Enne uute asjade ostmist, olgu tavapoest või teiselt ringilt, võiks eelarves püsimiseks koostada soovinimekirja. Kulude hajutamiseks on mõistlik ostud pikema perioodi peale ära jagada vastavalt sellele, millega on kõige kiirem. Kui kooliaasta alates selgub, et väljavahetamist vajab ka kirjutuslaud või koolitool, siis neidki esemeid võib edukalt leida teiselt ringilt.

Uuskasutuskeskusel on üle Eesti 17 kauplust, nende seas lasteasjadele spetsialiseerunud kauplus Tallinnas Liivalaia 29 ning kodusisustust ja mööblit pakkuv kauplus Lasnamäel Mahtra 5. Asukohast sõltumatult saad oma ostud teha meie e-poest.

 

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.