UUSKASUTUSKESKUS AVALIKUSTAS OMA TEISE KESTLIKKUSE ARUANDE
18. juuni 2024
Uuskasutuskeskus avalikustab teist aastat järjest kestlikkuse aruande, mis annab ülevaate MTÜ tegevuse põhimõtetest ja mõjust keskkonnale.
‘’Uuskasutuskeskuse südameasi on asjade, riiete, materjalide, oskuste ja kogemuste uuel moel kasutamine, ringluses hoidmine ning seeläbi kõigele uue kestliku väärtuse loomine. Kestlikkus ja vastutustundlikkus on juba eos Uuskasutuskeskuse DNAsse kirjutatud. Läbimõeldud eesmärkide ja süsteemse tegutsemisega saab enda mõju veelgi kasvatada,’’ selgitas Uuskasutuskeskuse tegevjuht Katriin Jüriska.
‘’Inimeste teadlikkus asjade ringlusest ja keskkonnahoidlikust toimimisest on järjest kasvamas ning selles on suur roll võimaluste loomisel,” rääkis Jürsika.
Uuskasutuskeskuste külastatavuse arv oli 2023. aastal 2,4 miljonit korda, mis teeb ligi 1,8 külastust iga eestimaalase kohta ning aasta jooksul suudeti suunata 1113 tonni tekstiile uuesti ringlusesse.
”Uuskasutuskeskus pakub igapäevaselt võimalust korralikke asju uuesti ringlusse suunata, otsib materjalidele lahendusi ning harib uuskasutajaid. Möödunud aastal sai KIK toel ja koostöös Tallinna linnaga alguse õmblustuba, kus oli pilootprojekti käigus võimalik tasuta rõivaid parandada, ja seda võimalust kasutati aktiivselt. Parandus- ja ringitegemise soodustamine aitab asju pikemalt kasutuses hoida ja säästa keskkonda,” lisas Jüriska.
Lisaks tegevuse ja keskkonnamõjude analüüsile, leiab aruandest informatsiooni nii sotsiaalsete kui ka juhtimise mõjude kohta organisatsioonis.
Uuskasutuskeskuse kestlikkuse aruandega saab tutvuda siin.
Uuskasutuskeskus MTÜ on 2004. aastal loodud organisatsioon, mis tegutseb praeguseks üheksas Eesti linnas ning millel on 17 kaupust ja e-pood. Lisaks võimalusele tuua asju ära Uuskasutuskeskuse kauplustesse on keskusel koostöös suurimate kaubandusettevõtete ja omavalitsustega kokku 26 mugavat kogumiskohta. Uuskasutuskeskusele on omistatud vastutustundliku ettevõtluse kuldmärgis.