Vanadest raamatutest saab nüüd loobuda ka Kristiine keskuses

Vanadest raamatutest saab nüüd loobuda ka Kristiine keskuses

06. aprill 2017

Uuskasutuskeskus avas Kristiine keskuse Apollo raamatupoes kogumiskasti, kuhu saab viia oma kasutuskõlblikud raamatud, ajakirjad, CD- ja DVD-plaadid ja lauamängud. 

Kristiine kogumiskast on Uuskasutuskeskusel ja Apollol järjekorras juba teine. Oktoobris avati esimene omalaadne raamatute kogumispunkt Solarise Apollos. “Kuna inimeste tagasiside oli positiivne ja kast ka juba mitu korda täis saanud, siis otsustasime pakkuda võimalust oma vanadest asjadest väärikalt loobuda ka oma teistele klientidele,” kommenteeris Kristiinesse laienemist Apollo ostu- ja turundusjuht Eha Pank.

Poodides kogutud vanade raamatute, ajakirjade, plaatide ja mängudega tegeleb edasi Uuskasutuskeskus, kes on üks suurimaid asjade ringlusesse saatjaid Eestis. Uuskasutuskeskuse turundusjuhi Annika Altmäe sõnul on taoliste kogumispunktide avamine kohtades, kus inimesed niikuinii liiguvad, uuskasutuse juurutamiseks väga oluline. “Inimene kipub oma loomuselt olema laisk ja kui asjade ringlusesse saatmine on liiga keeruline, võivad korralikud esemed lihtsalt prügisse sattuda. Raamatutega seda kindlasti ei tohiks juhtuda,” lisas Altmäe.

Uuskasutuskeskus (MTÜ Uuskasutus) on sotsiaalne ettevõte, kes päästis eelmine aasta prügimäele sattumisest 900 tonni asju. Uuskasutuskeskus kogub puhtad ja kasutuskõlblikud kasutatud asjad kokku ja saadab oma keskuste ning koostööpartnerite kaudu uuesti ringlusesse. Ülejäänud tulu investeeritakse teiste heade mõjusate sotsiaalsete algatuste toetamiseks. Näiteks viimased kaks aastat on 20 000 euroga toetatud sihtasutust Kiusamisvaba Kool.

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.

Annan Uuskasutus MTÜ-le nõusoleku oma andmete töötlemiseks uudiskirja saatmise eesmärgil. Olen teadlik, et saan uudiskirja listist lahkuda iga hetk.*
Nõustun Uuskasutus MTÜ   privaatsuspoliitikaga*