4 viisi, kuidas Uuskasutuskeskus teistest Second Hand poodidest erineb

4 viisi, kuidas Uuskasutuskeskus teistest Second Hand poodidest erineb

22. mai 2017

Kaltsukate ning second hand poodide valik võtab silme eest kirjuks. On nii väiksemaid keldripoode kui ka suuremaid kette. Juba aastast 2004 tegutseb teiste seas ka selline teise ringi asju ringlusesse saatev organisatsioon nagu Uuskasutuskeskus. Toome välja neli omadust, mille põhjal Uuskasutuskeskus tüüpilisest teise ringi poest erineb.

1.    Valikus pole ainult kasutatud riided

Suurem osa second hand poode müüb vaid kasutatud riideid ning jalanõusid. Uuskasutuskeskustes on aga lisaks rõivaesemetele müügil ka kõik muu kodumajapidamises leiduv – kasutatud mänguasjad, raamatud, nõud, potid-pannid, käsitöötarbed, mööbel, vana kodutehnika jms. Nii saad tavalise kaltsukatuuri käigus leida tõeliseid pärleid ka koju!

2.    Ainult eestlaste endi second hand kaup

Vastupidiselt paljudele teistele teise ringi asjadega kauplejatele, ei too Uuskasutuskeskus müügis olevaid esemeid Skandinaaviast ega mujalt Euroopast sisse. Kuna sisse toodud kasutatud kaubast jõuab suur osa siiski Eesti prügimägedele, on Uuskasutuskeskuse eesmärk just neid koguseid vähendada, mitte muu maailma prügi ka meile ladustada. Nii on meil ainult Eesti inimeste oma kodus üle jäänud asjad.

3.    Lisaks ostmisele saad asju ka annetada

Kõik kümme Uuskasutuskeskust on omaette ka väikesed sorteerimiskeskused. Seega saad ükskõik millisesse Uuskasutuskeskusesse second hand ostutuurile minnes kaasa võtta kõik kodus üle jäänud asjad ja need mugavalt kohe seal samas uuele ringile saata. Sealt võivad need jõuda odava hinnaga Uuskasutuskeskustesse müüki, puudustkannatavatele peredele, käsitööks või hoopis teatrilavale või filmi! Loe täpsemalt: anneta asju.

4.    Sinu asjade müügist saadud tulu läheb asja ette

Kuna Uuskasutuskeskus on mittetulundusühing, tähendab see, et second hand asjade müügist saadud tulu ei saa kuidagi kasumina välja võtta. Uuskasutuskeskuse tegevusega saadud tulu läheb hoopis uuskasutuse edendamiseks. Selle eest avatakse uusi keskuseid ning peetakse üleval olemasolevaid. Kõik ikka selleks, et uuskasutus saaks igapäevaseks kõigile Eesti elanikele. Ülejäänud tulu investeeritakse teiste mõjusate sotsiaalsete algatuste toetamiseks. Näiteks viimased kaks aastat on Uuskasutuskeskus 20 000 euroga toetanud sihtasutus Kiusamisvaba Kool, kes tegeleb Eesti koolide kiusamisvabaks muutmisega.

Uuskasutuskeskuseid on üle Eesti juba kümme – nii Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas ja Paides. Vaata: kaupluste info. Kõik keskused võtavad vastu nii annetusi kui ka müüvad kõiki tootegruppe riietest mööblini.

Loe samal teemal ka: 3 mõjuvat põhjust, miks osta odavad riided teise ringi poest ja Kaltsukad pole ainult kantud rõivaste kauplused

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.

Annan Uuskasutus MTÜ-le nõusoleku oma andmete töötlemiseks uudiskirja saatmise eesmärgil. Olen teadlik, et saan uudiskirja listist lahkuda iga hetk.*
Nõustun Uuskasutus MTÜ   privaatsuspoliitikaga*